از مستند «شیخ رضا» رونمایی شد

از مستند «شیخ رضا» رونمایی شد
به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، مراسم رونمایی از مستند «شیخ رضا» چهارشنبه هفتم مهر ماه در سالن آمفی‌تئاتر سازمان هنری رسانه‌ای اوج با حضور خطیبان، اصحاب رسانه و تنی چند از علاقمندان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم و پیش از آغاز اکران مستند شیخ رضا، سخنانی از جانب چندتن از خطیبان و همچنین کارگردان مستند «شیخ رضا» انجام شد. حجت‌الاسلام و المسلین سید ابوالقاسم شجاعی اولین سخنران مراسم دیشب بود. ایشان با اشاره به جایگاه مرحوم شیخ رضا سراج که سوژه‌ی مستند «شیخ رضا» است بر اهمیت جایگاه منبر تاکید نمودند و تصریح کردند: «باید توجه داشت منبر یکی از مهم‌ترین جایگاه‌هایی است که در آن باید به روشنگری و تبلیغ پرداخت. واعظان و خطیبان لازم است توجه داشته باشند که حضور آن‌ها در منابر برای آن است که بتوانند مردم را به راه راست هدایت کنند.»

این خطیب نام‌آشنا در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه محرم، یکی از مهم‌ترین اهداف نهضت عاشورا را نیز هدایت مردم دانست و تاکید کرد: «خطیبان و واعظان باید در ایام ماه محرم از ظرفیت این ماه در منبرها حداکثر استفاده را برای هدایت مردم ببرند.» حجت‌الاسلام شجاعی در ادامه به تشریح ابعادی از قیام امام حسین(ع) پرداخت.

در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین ادیب یزدی به سخنرانی پرداختند. این استاد حوزه و خطیب توانمند با اشاره به اهمیت ولایت در سخنان خطیبان و واعظان در منبر، تصریح کردند: «همیشه در سخنانی که از منابر خطیبان توانمند و موفق این ولایت است که در محوریت قرار دارد. این نکته را در منابری که شیخ رضا سراج می‌رفتند نیز به وضوح می‌توانیم حس کنیم که ولایت در سخنان ایشان موج می‌زند.»

 

این استاد حوزه در ادامه گفت: «همانطور که در سخنان استاد عزیز جناب حجت‌الاسلام شجاعی نیز دیدیم آنچه که باعث گیرایی بیانات و هدایت مردم می‌شود همین التزام به ولایت است و همین توجه به ولایت بود که باعث جذابیت کلام مرحوم شیخ رضا سراج شده بود.»

پس از پایان سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین ادیب یزدی نوبت به سخنرانی بابک مینایی کارگردان مستند «شیخ رضا» رسید. وی در سخنانی به تشریح سوابق همکاری خود با خانه مستند انقلاب اسلامی و مهدی مطهر تهیه‌کننده این مستند پرداخت و سپس انگیزه خود از پرداختن به زندگی مرحوم شیخ رضا سراج را به عنوان یکی از خطیبان و منبری‌های متبحر سال‌های نه چندان دور تشریح کرد. مینایی در این زمینه تصریح کرد: «به این دلیل به تصویر کشیدن گوشه‌هایی از زندگی شیخ رضا سراج را در دستور کار قرار دادیم تا به خوبی نشان دهیم که یک عالم اندیشمند و دلسوز بیش از آنکه بخواهد با حرف‌هایش به تبلیغ بپردازد تلاش می‌کند با رفتاری صحیح دیگران را به مسیر حق هدایت کنند.»

 

در ادامه‌ی این مراسم مستند «شیخ رضا» برای حضار به نمایش گذاشته شد. گفتنی است مستند «شیخ رضا» به زندگی مرحوم شیخ رضا سراج از خطیبان توانمند و نام‌آشنای سال‌های نه چندان دور کشور پرداخته است. تهیه‌کنندگی این مستند که از محصولات خانه مستند انقلاب اسلامی است را مهدی مطهر بر عهده داشته و بابک مینایی نیز به کارگردانی این اثر پرداخته است. لازم به ذکر است این مستند در روزهای ماه محرم از شبکه‌های مختلف سیما پخش خواهد شد.