تولید یک انیمیشن جدید ضد نژاد پرستی در سازمان اوج+ تصاویر

تولید یک انیمیشن جدید ضد نژاد پرستی در سازمان اوج+ تصاویر
کارگردان و تهیه کننده مجموعه پویانمایی «رؤسای کوچک» از پایان تولید فصل اول با موضوع برابری نژادی و ایستادگی در برابر ظلم این مجموعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، محمدرضا حسایی گفت: فصل اول این مجموعه پویانمایی در 13 قسمت 3 دقیقه ای و برای گروه سنی خردسال ظرف یک ماه و نیم به تولید رسیده است و در هفته آینده آماده پخش در شبکه کودک و نوجوان صدا و سیما خواهد بود.

وی افزود: مجموعه پویانمایی رؤسای کوچک با تکنیک تلفیقی از دو تکنیک کات اوت و تکنیک دوبعدی تولید شده، تا ضمن تامین عنصر جذابیت بصری برای کودکان، از لحاظ تکنیکی نیز برتری و نوآوری فنی را در برگیرد.

کارگردان رؤسای کوچک اظهار داشت: فیلم نامه رؤسای کوچک حول محور مهدکودکی است که خردسالانی از نژادهای مختلف در آن حضور دارند و هریک نمادی از رؤسای یکی از کشور های جهان هستند و به این ترتیب در این مجموعه کودکان با مفاهیمی همچون برابری نژادی، ضرورت ایستادگی در برابر ظلم و زورگویی و ... آشنا می شوند که انتقال چنین مفاهیمی در رده سنی خردسال علاوه بر دشواری زیاد، یک ویژگی کم نظیر محسوب می گردد.

 

گفتنی است تدوین فیلم نامه ی مجموعه رؤسای کوچک به قلم محمدرضا حسایی و مریم سادات مکی نژاد از فروردین ماه آغاز شد و از اواسط مرداد ماه نیز در استودیو انیمیشن سازی سنجاقک فیلم، توسط تیمی از پویا نگارگران جوان ایرانی وارد مرحله تولید شد. ضمن آن که تولید این مجموعه توسط سازمان اوج کودک و نوجوان به انجام رسیده است.

 

شایان ذکر است فیلم نامه فصل دوم مجموعه رؤسای کوچک آماده تولید است و به زودی فرآیند تولید آن آغاز خواهد شد.