رقابت خانواده ها برای صرفه جویی در «خانه ما»!/ فیلم برداری سری سوم «خانه ما» در تهران آغاز شد

رقابت خانواده ها برای صرفه جویی در «خانه ما»!/ فیلم برداری سری سوم «خانه ما» در تهران آغاز شد
به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، فیلمبرداری سری سوم مجموعه مستند مسابقه «خانه ما» به کارگردانی حسام اسلامی و علی رمضان در تهران آغاز شد. این سری از مستند مسابقه «خانه ما» بر اساس رقابت صرفه جویانه خانواده‌ها طراحی شده است و هر خانواده‌ای که بتواند در طول مسابقه با هزینه کمتری زندگی خود را بگذراند و از پس مأموریت‌های مسابقه بر آید به عنوان برنده نهایی معرفی می‌شود.

حسام اسلامی طرح اولیه سری سوم «خانه ما» را به سبک زندگی دکتر بسکی مرتبط دانست و گفت: سال گذشته مستندی در خصوص زندگی دکتر بسکی تهیه کرده بودیم که تأثیر زیادی در نگرش ما به مقوله سبک زندگی داشت.

 

وی اضافه کرد: دکتر بسکی علی رغم اینکه هم اکنون حدود 85 سال عمر دارد، به دلیل گیاه خواری و زندگی در طبیعت، بسیاری از مشکلات جسمی خود را حل کرده است و تا چندی پیش نیز با سلامت و شادابی کامل همانند افراد جوان به ورزش می‌پرداخت.

 

این کارگردان تلویزیون ادامه داد: با مقایسه سبک زندگی دکتر بسکی با سبک زندگی که امروزه در بسیاری از شهرهای بزرگ حکمفرما شده است، به نظرمان آمد که مسابقه‌ای طراحی کنیم که بر اساس آن خانواده‌ها، فارغ از تجملات زندگی شهری و با استفاده از حداقل‌هایی، به گذران زندگی و امرار معاش بپردازند و هر خانواده‌ای که توانست با نگاه اقتصادی بهتر زندگی کند و هزینه‌های کمتری در زندگی‌اش داشته باشد، به عنوان برنده مسابقه انتخاب شود.

 

اسلامی در پایان با اشاره به تفاوت سری سوم «خانه ما» با سری های قبلی گفت: در این قسمت سطح اقتصادی خانواده های شرکت کننده در مسابقه با نوبت های قبلی تفاوت دارد و همین مسأله باعث جذابیت بیشتر آن شده است. 

 

گفتنی است مستند مسابقه «خانه ما» از محصولات سازمان هنری رسانه ای اوج است که خانه مستند انقلاب اسلامی، تولید آن را بر عهده دارد و تا کنون یک قسمت آن پخش شده است و قسمت دوم آن که در اصفهان فیلم برداری شده بود، اواخر پاییز امسال به پخش می رسد.